Spływ z Głogowa do Nowej Soli. Trasa spływu to 36 kilometrów. Czas spływu to przeciętnie 4,5 godziny. W Bytomiu Odrzańskim, czyli po 22 kilometrach (średnio 3h), nastąpi 30-minutowa przerwa na toaletę i odpoczynek. Nie trzeba być wysportowanym żeby móc płynąć. Udział mogą brać dzieci (pod opieką rodziców bądź osób uprawnionych). W Nowej Soli czekać będzie grill z kiełbaskami i napojami.
Sprzęt (kajaki, wiosła, kapoki) będzie zdezynfekowany i bezpieczny do użycia. Impreza odbywa się zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi.
Koszt uczestnictwa w spływie to zaledwie 40 zł/os. Pozostałą część dofinansowuje Urząd Miasta Głogowa. Zbiórka na Placu Festynowym 3 lipca 2022 r. o godzinie 9:00.
Dla każdego z uczestników będziemy chcieli wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Aby z niego skorzystać w trakcie rezerwacji miejsc w Uwagach należy podać dane osób, które będą uczestniczyły w spływie tj.: Imię, Nazwisko, adres i datę urodzenia.
UWAGA !!! - nie podanie danych do ubezpieczenia w trakcie rezerwacji, lub dokonanie rezerwacji później niż piątek – 1 lipca godzina 10:00 jest równoznaczne z brakiem takiego ubezpieczenia i radzimy zaopatrzyć się w nie na własną rękę.
Obowiązkowa rezerwacja miejsc przez niniejszą stronę. W celu usprawnienia zbiórki w dniu spływu, płatności należy dokonać gotówką w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Koszarowa 1, najpóźniej do 1 lipca 2022 r.
Spływ zabezpieczany na całej długości przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami (medyczne, ratownicze, jednostki nawodne). Przed wyruszeniem odbędzie się instruktaż.
W cenie 40 zł dla każdej osoby zapewnione jest miejsce w kajaku dwuosobowym, kapok, wiosło, transport z powrotem na Plac Festynowy, ubezpieczenie, poczęstunek – grill, napoje.
Spływamy jako grupa, nikt nie wyprzedza jednostki prowadzącej. Całość ma być przyjemnym i aktywnym spędzeniem czasu na świeżym powietrzu. Nie urządzamy wyścigów i zawodów na czas! Udział w spływie odbywa się na własną odpowiedzialność.
Oprócz ubrania odpowiedniego do zapowiadanej pogody należy zabrać ze sobą wygodne sportowe obuwie lub klapki, które można zamoczyć, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, zabezpieczenie dokumentów i telefonu (może to być prosty worek z zapięciem strunowym, dostępny w marketach albo drogeriach). Radzimy posmarować się jeszcze w domu kremem z filtrem odpowiednim do naszej karnacji, woda silnie odbija promienie. Szczególnie narażona jest głowa, ramiona i nogi. Warto pomyśleć o prowiancie na drogę i wodzie. Przydać się może też ręcznik czy cienkie rękawiczki nieprzyzwyczajonym do wiosłowania.
Wszelkie pytania należy kierować pod numerem telefonu: +48 607 260 620 oraz na maila: cit@glogow.um.gov.pl